Aktualności

ZAPRASZAM NA WARSZTAT W SZTUKI ŻYCIA w Rzeszowie:
1-3 Kwietnia 2016 z Piotrem Burkiem w Klubie Spin


ZAPRASZAM na WYKŁAD BEATY PIECZYŃSKIEJ
2 kwietnia 2016 , w klubie SPIN, godz: 16:00 - 18:00, cena 30 zł
http://www.oczyszczanie-warsztaty.pl/warsztat/odpowiedni-rytm-dnia-wyklad-w-rzeszowie/


Zapraszam na autorski warsztat "Gwiazda Magów"  Piotra Pałagina w Rzeszowie

Termin: 29 V 2016, 10:00 - 20:00 (z możliwością przedłużenia do 21:00 oraz z godzinną przerwą obiadową)
Miejsce: Pomarańczowe Poddasze, ul. Strażacka, Rzeszów
Koszt 290 zł
Zapisy: 785558321
 
 
Gwiazda Magów jest nazywana również teatrem terapeutycznym albo terapią na głębokim, podświadomym poziomie. W tym teatrze wszyscy uczestnicy są jednocześnie aktorami, pacjentami i terapeutami. Niepotrzebne są do tego żadne szczególne zdolności, a jedynie wiedza i intuicja prowadzącego. 

Gwiazda Magów składa się z siedmiu elementów, którym są przyporządkowane treści, zarówno symboliczne, jak i realistyczne. W psychologicznym ujęciu tym siedmiu elementom przyporządkowuje się takie pojęcia, jak:

ŚWIADOMOŚĆ (ja)

PODŚWIADOMOŚĆ (dusza)

MIŁOŚĆ (motywacja)

MYŚLENIE (odruch, impuls)

SIŁA (działanie)

ŚWIATOPOGLĄD (filozofia)

WIARA (zasady).

 

W ujęciu medycznym jest to siedem typów komórek (tkanek), z których zbudowany jest organizm. Dysharmonie pomiędzy nimi prowadzą do chorób. Przy pomocy Gwiazdy Magów można scalić różne poziomy problemów człowieka. Jest to kluczowy punkt widzenia w holistycznej medycynie i psychologii. Za pomocą Gwiazdy Magów można rozwiązać wiele problemów emocjonalnych, fizycznych, a także rozwiązać spory, uleczyć negatywne związki, czy uwolnić się od blokad spowodowanych traumatycznymi przeżyciami.

Najsilniejszym narzędziem w tej praktyce jest MISTERIUM GWIAZDY MAGÓW. Słowo misterium bywa zastępowane czasami przez słowo teatr, gra, a nawet zabawa. Wszystko zależy od punktu widzenia, podejścia i oczekiwań. Jest to misterium, dlatego, że zmiany w człowieku, który bierze w nim udział, zachodzą na bardzo głębokim poziomie, często dotyczą wczesnego dzieciństwa. Jest to również zabawa, ale mądra zabawa, w której możemy śledzić własne reakcje na różne wydarzenia, możemy przyjrzeć się, niejako z boku, własnym emocjom i ograniczeniom. Podczas tej zabawy możemy się śmiać i płakać. Nawet rola obserwatora w takim misterium jest bardzo cenna i może przynieść odpowiedzi na pytania, które nurtują nas od lat.

W misterium bierze udział siedem planet, które symbolizują określoną sferę życia człowieka, obszar jego psychiki, rodzaj komórek w organizmie itp. Wewnętrzny problem posiada wielowymiarowy charakter, dlatego też misteria poruszają od razu kilka warstw, a dokładniej wszystko, co wiąże się z chorobą, życiowym niepowodzeniem, dramatem rodzinnym itp. Uczestnik misterium może wybrać sobie dowolną rolę.

Ze względu na liczbę planet, może być siedem misteriów i siedem prawd, które za nimi stoją, często są to podstawowe pytania, które zadaje sobie człowiek:

MISTERIUM SŁOŃCA - Kim jestem
MISTERIUM MERKUREGO - Myśleć jest ciężko, ale nie myśleć- jeszcze ciężej
MISTERIUM WENUS - Czego chcę; Piękno ocali świat
MISTERIUM MARSA - Zrobiłem to

MISTERIUM JOWISZA - Rola, która mnie samemu (samej) się podoba
MISTERIUM SATURNA - Każdy ma swoją prawdę
MISTERIUM KSIĘŻYCA - Przestrzeń wewnętrzna i wolność odczuć

Każde takie misterium jest improwizacją, ponieważ na początku określany jest tylko temat, a sposób rozwiązania problemu pojawia się samoistnie podczas procesu i zależy od jego uczestników.


Piotr Pałagin


Piotr Pałagin, absolwent Akademii Medycyny w Moskwie, lekarz medycyny, psychoterapeuta, astrolog, homeopata. Prowadzi terapie w Stanach Zjednoczonych, Australii, Austrii, Rosji i w Polsce. Autor i współautor książek: Mity astrologów i psychoterapeutów, Homeopatia, manifestacje archetypów, Dlaczego ludzie chorują, Gdzie mieszka seks? W uzdrawianiu ciała i duszy łączy medycynę Zachodu z metodami Wschodu. Pomaga w pracy nad ciałem fizycznym, problemami natury emocjonalnej i trudnymi sytuacjami życiowymi. Jest skuteczny w pracy nad poprawą relacji osobistych, w kwestiach doboru właściwego partnera, w podejmowaniu ważnych życiowo decyzji. Posługując się homeopatią wspartą astrologią, pomaga określić podstawowe problemy zdrowotne i życiowe człowieka np. blokady na poziomie uczuć i emocji oraz możliwe kierunki działania. Horoskop pozwala wyjaśnić przyczyny życiowych niepowodzeń i sposoby ich przezwyciężenie. Na podstawie horoskopu można określić: - podstawowe problemy zdrowotne i życiowe człowieka - blokady na poziomie uczuć i emocji - najwłaściwsze kierunki działania w celu samorealizacji - przyczyny życiowych niepowodzeń i sposoby na ich przezwyciężenie - najlepszy termin do realizacji planów - dobór właściwego miejsca zamieszkania - dobór lekarstw,właściwego terminu operacji Interpretacja horoskopu porównawczego, partnerskiego może dotyczyć: - spraw biznesowych - relacji partnerskich, miłości - ukrytych problemów i możliwości ich rozwiązywania - sensowności kontynuowania danej relacji - związków i zależności karmicznych.

Wywiady Piotra Pałagina w Zwierciadle
http://zwierciadlo.pl/tag/piotr-palagin

Informacja o Piotrze Pałaginie na stronie Instytutu Wiedzy Waleologicznej
http://www.iww.pl/index.php/artykul/show/id/26